niedziela, 24/9/2023 | 8:07 CEST
You are here:  / Transport i Motoryzacja / ABC transportu mebli

ABC transportu mebli

post by related

related post

Transport specjalistyczny dotyczyć może przewozu zróżnicowanych materiałów i towarów. Do grupy tej zaliczyć możemy zarówno przesyłki ponadgabarytowe, mające ciężar przekraczający ustalone dla typowego transportu normy, jak też charakteryzujące się niestandardowymi kształtami lub dotyczące specjalnego typu towarów, np. wymagających przewożenia w chłodniach. Transport specjalistyczny dotyczy również przewozu mebli – przedmiotów podatnych na uszkodzenia, lecz o dużych wymiarach.

Transport mebli jest problematyczny bez względu na wielkość zlecenia. Niezależnie czy dotyczy on przewozu małej ilości mebli, np. pomiędzy oddziałami sklepu, czy jest to zlecenie na przewóz od producenta w ilościach hurtowych. Przedsiębiorca odnaleźć musi firmę, która wykona zlecenie szybko, fachowo i sprawnie, a co najważniejsze, bez uszczerbku dla wymagającego towaru.
Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z usług danej firmy, dokonać należy szczegółowego rozeznania. W Polsce istnieje wiele firm zajmujących się profesjonalnym transportem mebli, nie wszystkie one jednak gwarantują podobny poziom wykonania usługi. Najłatwiej dotrzeć do nich za pośrednictwem internetu. W sieci odszukać można oferty, które najlepiej pasują do danego zlecenia. Dobra firma transportowa jest w stanie zaprojektować całą logistykę mebli. Zaplanuje ona harmonogram działań: od momentu wyprodukowania elementów mebli, przez planowanie ich przewozu, sposób pakowania i przechowywania, po rozplanowanie terminu przewozu i dostarczenie.
Delikatny towar, jakim są meble, wymaga odpowiedniej ochrony podczas całego procesu. Dana firma musi gwarantować pełen profesjonalizm zarówno podczas pakowania, załadunku, jak i podczas samego przewożenia do punktu docelowego oraz rozładunku u odbiorcy. Doświadczony logistyk rozplanuje ergonomiczne ułożenie elementów mebli na aucie, obniżające koszty zlecenia.

Sprawdzić należy jakie techniki pakowania i przechowywania są w firmie praktykowane. Jeśli towar będzie przechodził magazynowanie podczas transportowania, przedsiębiorca powinien dowiedzieć się, czy będą to warunki odpowiednie do przetrzymywania mebli. Ważna jest zarówno wilgotność pomieszczeń oraz dostosowanie ich wyposażenia do bezpieczeństwa w trakcie składowania. Kolejną rzeczą, na jaką warto jest zwrócić uwagę, to stan pojazdów służących do transportu mebli. Należy się upewnić czy są to urządzenia nowoczesne, które zapewniają w pełni profesjonalne i bezpieczne przewiezienie powierzonych przedmiotów. Firma przewozowa powinna dysponować flotą, która pozwala na dobranie pojazdów indywidualnie do wielkości i ilości mebli, dzięki czemu cena usługi będzie optymalna dla zlecenia. Należy również upewnić się czy dana firma zajmuje się transportem mebli zmontowanych oraz mebli tapicerowanych o dużych elementach. Służyć temu mają naczepy o wysokiej kubaturze, która sięga nawet 100-120 m3.

Przed dokonaniem ostatecznej decyzji należy sprawdzić referencje poszczególnych przewoźników. Firma transportowa z doświadczeniem wypracowuje własne metody pakowania oraz zabezpieczania mebli w trakcie transportu. Na stronach internetowych powinny być podane nazwy firm meblarskich, które współpracowały bądź też dalej współpracują z daną firmą transportową. Jeśli informacje takie nie są zawarte na stronie domowej przewoźnika, warto jest skonsultować się z przedstawicielami firmy w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji. Na podstawie tego przedsiębiorca jest w stanie ocenić doświadczenie oraz profesjonalizm w zakresie świadczenia takich usług.