niedziela, 24/9/2023 | 7:41 CEST
You are here:  / Transport i Motoryzacja / Auta przyszłości i autonomiczne auta

Auta przyszłości i autonomiczne auta

post by related

related post

Autonomiczne auta i Auta przyszłości

Auta Autonomiczne

Przyszłość z pewnością otwiera przed nami nowe rozwiązania. Projektanci i inżynierowie z pewnością zajmą się również kwestią transportu miejskiego.
Jakie świeże rozwiązania będą nam oferowały auta przyszłości? Z pewnością będą to auta w pełni multimedialne posiadające dużych rozmiarów ekrany na deskach rozdzielczych. Będą miały zapewniony dostęp do szybkiego internetu. Będzie istnieć możliwości połączeń telefonicznych i wideokonferencji. Z pewnością w przyszłości wśród aut najpopularniejsze będą napędy hybrydowe oraz wodorowe które zastąpią tradycyjne silniki spalinowe.
Z pewnością w przyszłości wśród aut, wiele z aut to będą autonomiczne auta Nie będą one potrzebowały kierowcy, a pasażera będą mogły samodzielnie przetransportować do wybranego przez niego miejsca. Działają one za pomocą czujników które dostarczają pojazdowi informacji o otoczeniu i ewentualnych przeszkodach. Tego typu rozwiązania stosuje już obecnie firma Google. Obecnie w Niemczech funkcjonuje już pierwszy w pełni autonomiczny autobus.