niedziela, 24/9/2023 | 7:50 CEST
You are here:  / Transport i Motoryzacja / Auto – kiedy je sprzedać?

Auto – kiedy je sprzedać?

post by related

related post

Samochód to pojazd, który niekiedy chcemy wymienić na inny. Kiedy sprzedawać by mieć pewność większego zainteresowania potencjalnych klientów? Od lat nic się nie zmienia. O wiele lepiej sprzedawać wiosną i latem, o wiele gorzej zimą.
Wiosna i lato to czas, w którym wiele osób myśli o zakupie pojazdów. Motoryzacja w tych miesiącach staje się jakby popularniejsza. Samochody sprzedają się łatwiej, najczęściej za wyższą cenę niż zimą. Jeśli więc zależy nam na sprzedaży pojazdu, warto zacząć poszukiwania potencjalnego klienta, właśnie wiosną. Oczywiście nie jest powiedziane, że zimą nie da się sprzedać pojazdu, ale jest trudniej. Zainteresowanie jest dużo mniejsze, pojazdy zaś sprzedają się rzadziej.
Sprzedaż auta wiosną lub latem to dobry krok. Jeśli jest to samochód z klimatyzacją, tym bardziej. W ciepłych miesiącach roku, tego typu wyposażenie jest poszukiwanie.
Podsumowując.
Sprzedać samochód można w dowolnym okresie roku, jednak wiosna i lato to szczyt zainteresowania pojazdami. Wtedy warto sprzedawać. Kupować zaś najlepiej zimą lub późna jesienią.