niedziela, 24/9/2023 | 8:04 CEST
You are here:  / Transport i Motoryzacja / Autonomiczne auta

Autonomiczne auta

post by related

related post

Autonomiczne auta – kiedy się pojawią?

Mimo, że autonomiczne auta to wciąż raczej marzenie niż rzeczywistość, wszystko wskazuje na to, że kiedyś rzeczywiście na drogach będzie można spotkać samochody przemieszczające się bez kierowcy. Również obecnie na rynku są dostępne autonomiczne auta, które są w stanie zwolnić kierowcę z pewnej części jego obowiązków. Dobrym przykładem może być chociażby Audi A8.

Jeszcze kilka miesięcy temu wszystko wskazywało na to, że autonomiczne auta pojawią się na rynku w ciągu kilku najbliższych lat. Tymczasem rzeczywistość okazuje się być taka, że wiele firm z branży automotive nieco „przeceniło” swoje możliwości. Istnieje zatem spore prawdopodobieństwo, że harmonogram, w jakim miałyby pojawić się autonomiczne auta ulegnie sporej zmianie.

Co ciekawe, obecnie na świecie porusza się około 200 testowych autonomicznych samochodów. Plan firm z branży automotive przewiduje jednak, że do końca przyszłego roku autonomiczne auta jeżdżące po świecie osiągną liczbę około 3 tysięcy. Czy to dużo, czy raczej mało – pozostawiamy Państwu do oceny.

Z pewnością jednak autonomiczne auta będą ogromną rewolucją w motoryzacji i zmienią życie wielu osób. Prawdopodobnie zmieni się nie tylko ilość wypadków, ale również sposób w jaki korzystamy z aut. Możliwe, że coraz więcej osób zdecyduje się wówczas nie na zakup samochodu, ale na jego wypożyczenie. Ale czy rzeczywiście autonomiczne auta aż tak zmienią motoryzacyjny rynek? Cóż, na to wszystko musimy jeszcze dłuższą chwilę poczekać. Kto wie? Być może naprawdę warto.