niedziela, 24/9/2023 | 7:20 CEST
You are here:  / Transport i Motoryzacja / Bezpieczeństwo oraz komfort dla dzieci w aucie

Bezpieczeństwo oraz komfort dla dzieci w aucie

post by related

related post

Dbasz o ochronę swoich maluchów w czasie przejażdżki samochodem? Jako dbający tata musisz. Aby zapewnić im tą ochronę trzeba sprawić wszystkie rzeczy żeby twoje maluchy były chronione. Poza tym twoje pociechy powinny także wygodnie jeździć. Wiesz o czym mówię? W tej publikacji postaram się przedstawić jak to zrobić.

Chcemy żeby foteliki, które pozyskamy nie były najgorsze, a przy tym aby cena nie była zbyt wysoka. W Polsce znajduje się niezliczona ilość takich towarów, a ich koszt zależy przeważnie od parametrów technicznych. Będąc w sklepie znajdziemy wiele wartościowych foteli. Koszt zaczyna się od 200 pln a wynosi nawet 1900 pln. Dlaczego tak jest? Powodów jest mnóstwo. Przede wszystkim koszt uwarunkowany jest od wagi dzieciaka. Występują 3 kategorie: 0-13kg, 8-19kg i 14-34kg. Te pierwsze są dla dzieci najmłodszych. Ten rodzaj twardo podtrzymuje głowę naszej pociechy. Dodatkowo wyróżniają się tym że montuje się je tył do przodu. Kolejny rodzaj przeznaczony jest dla dzieci o większej wadze. Przejażdżki w takim foteliku są twarzą do przodu. Maluchy są przymocowane przy pomocy pasów przy foteliku. Z reguły są to trzy. Największe dzieci są mocowane za pośrednictwem pasów zainstalowanych w aucie. Dodatkowo cena fotela zależy od producenta i staranności wykonania. Są siedzenia Czeskie, Francuskie, albo ze Stanów Zjednoczonych – te na ogół są zrobione precyzyjnie. Występują także foteliki importowane z regionów Azji, np. Wietnam czy Malezja. Bywają często za sztywne i szybko się prują. Trzeba by się zastanowić czy warto to nabywać. Należy także wiedzieć o tym by wszystkie z siedzeń posiadały certyfikat. Nasze dzieci muszą czuć się pewnie! Gdzie taki fotelik znaleźć? Optymalnym sposobem będzie przeglądarka Google. Pisząc np. fotele do samochodu wyskoczy nam mnóstwo sklepów gdzie będzie co wyszukać. Ewentualnie możemy iść do sklepu, ale w tym miejscu ceny będą wysokie w konfrontacji z internetem.

O ile tak bardzo myślisz o ochronie Twojego dzieciaka, czy nie zadbasz również o jego komfort w czasie podróży autem? Czy podczas pogodnych tygodni nie zdarzyło Ci się słyszeć kwękania na świecące promienie słoneczne? Czy młodsze pociechy nie biadolą, bądź nie mogą spać ze względu na przechodzące przez szyby promienie słoneczne? Zadbaj także o wygodę swojego dziecka i przyciemnij okna w swoim samochodzie. Mówisz, że to strata kasy? Wcale nie. To gwarancja zmiany komfortu podróży oraz zadowolenie z przejażdżki nawet w okropnie upalne weekendy. Słońce nie będzie razić własnych dzieci w pogodne lato. Również klimatyzator w aucie będzie działać znacznie lepiej a w środek samochodu nie będzie się szybko ogrzewać. Jak to zamontować? Wyszukać warsztat który to wykona jest prosto. Należy posłużyć się wyszukiwarką Google pisząc np.: przyciemnianie szyb Rzeszów. To będzie najszybszy sposób. Pojawią nam się firmy z naszego miasta. Pojedźmy tam i zafundujmy dzieciom wygodę jazdy samochodem. One na pewno będą bardziej grzeczne i spokojniejsze a Twoje auto będzie wyglądało elegancko.