niedziela, 24/9/2023 | 7:55 CEST
You are here:  / Transport i Motoryzacja / Drogowe koszmary polskich kierowców

Drogowe koszmary polskich kierowców

post by related

related post

Problem polskich dróg to od wielu lat podstawowa bolączka wielu kierowców w naszym kraju. Wie o tym każdy, kto choć raz wyjechał samochodem na drogę. Mimo, że ich stan systematycznie z roku na rok się polepsza, to i tak w dalszym ciągu nie możemy być zadowoleni ze statystyk, które są dla nas bezwzględne i pozycjonują nas w tej kategorii na samym końcu państw europejskich.

Przez lichy stan naszych dróg cierpi cała motoryzacja w naszym kraju. Każdej wiosny po ustąpieniu silnych mrozów mechanicy zbierają ostre żniwa pod postacią uszkodzonych zawieszeń samochodowych i zdezelowanych amortyzatorów.

Niestety mimo kolejnych obietnic następnych ekip rządowych prace w tym zakresie wyglądają dość mizernie na tle takich potęg europejskich infrastruktur drogowych jak Niemcy czy Holandia, gdzie kierowca praktycznie nie czuje jezdni.

Takie warunki drogowe wymagają od polskich kierowców wyjątkowej uwagi i zachowania odpowiednich form bezpieczeństwa podczas poruszania się samochodem czy innymi pojazdami po naszych drogach. Jedyne, co nam zostaje to wierzyć, że najbliższa przyszłość przyniesie lepsze rozwiązania naprawy tego problemu w Polsce.