niedziela, 24/9/2023 | 9:36 CEST
You are here:  / Transport i Motoryzacja / Jak doszło do tego, że wynajem samochodów stał się powszechny za granicą?

Jak doszło do tego, że wynajem samochodów stał się powszechny za granicą?

post by related

related post

W Polsce może jeszcze ten rodzaj biznesu raczkuje, lecz na Zachodzie wynajem samochodów jest już bardzo dużym biznesem, który zapewnia codziennie tysiące podstawianych samochodów dla swoich klientów. W jaki sposób doszło do narodziny tego biznesu i jaka przyszłość go czeka?
Zaczęło się w 1946 roku w Stanach Zjednoczonych…

wynajem samochodów warszawaTuż po wojnie obywatele Stanów Zjednoczonych zaczęli powoli wracać do swoich domów. Częstokrotnie też decydowali się na zmianę miejsca zamieszkania w poszukiwaniu nowej pracy, co miało zagwarantować im lepsze zarobki. Linie lotnicze zaczęły pełnić większą rolę w takim podróżowaniu. Jednak po wyjściu z samolotu większość ludzi nie była w stanie swobodnie przemieszczać się, ponieważ nie posiadali oni auta.

Wynajem samochodów zmienił tę postać rzeczy. Pewien przedsiębiorczy Amerykanin o nazwisku Avis, który potem założył swoją firmę, stwierdził, że ludziom będą potrzebne odpowiednie samochody, gdy już wysiądą z samolotu. Ludzie mieliby wsiadać do jego wynajętych samochodów, aby móc swobodnie podróżować po mieście i okolicy, a następnie odstawić z powrotem auto na lotnisko.

Właściciel zaczynał tylko z trzema samochodami, lecz pomysł tak dobrze chwycił, że szybko zaczął dokupywać więcej samochodów oraz zakładać oddziały w innych miastach.
Wynajem samochodów współcześnie

Na chwilę obecną system wynajmowania samochodów stał się na tyle popularny, że to nic nowego znaleźć na lotnisku kilka nawet wypożyczalni samochodów. Jednak to nie wystarcza, aby klienci sami zaczęli przychodzić do firmy.

Wynajem samochodów i firmy oferujące tego rodzaju usługi zaczęły podstawiać samochody bezpośrednio do domów klienta. W ten sposób nie musiał on samemu udawać się do wypożyczalni, co pozwoliło na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy na dojazdy do firmy. Co więcej, zwiększyło ruch klientów, jako że lubią oni wygodę oraz wyjątkowe traktowanie.
Przyszłość wypożyczalni samochodów?

Prawdopodobnie przyszłość wszelakiego rodzaju firm oferujących wynajem samochodów będzie podążała w kierunku coraz bardziej indywidualnej obsługi oraz stosowania nowych technologii w zamawianiu usługi.

Prawdopodobnie internet mobilny oraz aplikacje na smartfony sprawią, że zamawianie samochodu będzie proste jak kliknięcie na przyciski w iPhonie.