niedziela, 24/9/2023 | 8:30 CEST
You are here:  / Transport i Motoryzacja / Przygotowania do bezpiecznej jazdy na motocyklu

Przygotowania do bezpiecznej jazdy na motocyklu

post by related

related post

Odpowiednie przygotowanie się do jazdy nie kończy się na przeglądnięciu i sprawdzeniu samej maszyny. Nawet doświadczonemu kierowcy może się przytrafić nieszczęśliwy wypadek. W takiej chwili oprócz jego umiejętności liczą się wszelkie podjęte kroki mające na celu zminimalizowanie uszkodzenia ciała. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o kaski, ale też inne akcesoria.

Markowe ubrania motocyklowe wykonane są z niezwykle odpornych materiałów, które są w stanie wytrzymać nawet długie szorowanie po asfalcie przy dużej prędkości. Ponadto za sprawą wbudowanych ochraniaczy ochronią ciało także przed stłuczeniami. Kombinezony motocyklowe produkowane są głównie ze skóry albo tekstylu, dobór zależy od stylu oraz warunków jazdy. Świetne materiały pozwalają na doskonałe dopasowanie ubioru do ciała, a tym samym poprawienie wygody.

Kolejne akcesoria motocyklowe jakimi warto jest się zainteresować to specjalne rękawice oraz buty. Te pierwsze ochronią kości dłoni przed urazem, a drugie dzięki wzmocnionej konstrukcji zapobiegną przed zepsuciem kostki. Ciekawą propozycją choć nie przez wszystkich stosowaną są pasy nerkowe chroniące te niezwykle wrażliwe partie ludzkiego ciała zarówno przed urazami mechanicznymi jak i ogromnym podmuchem powietrza przy dużych prędkościach.

Głównym powodem, dla którego motocykliści zniechęcają się do zakupy takiego sprzętu są wysokie ceny. Jak się jednak okazuje koszty mogą być o wiele bardziej znośne. Wystarczy odwiedzić chociażby sklep Macna, aby się przekonać, że dobrej jakości sprzęt nie musi kosztować majątku, ale swoją rolę i tak spełni znakomicie.