niedziela, 24/9/2023 | 8:55 CEST
You are here:  / Transport i Motoryzacja / Skoda Fabia Combi Greenline

Skoda Fabia Combi Greenline

post by related

related post

Skoda Fabia Combi Greenline to ekologiczny samochód, którego zadaniem jest uświadomienie innym istoty dbania o nasze naturalne środowisko. Decydując się na użytkowanie Skody Greenline nie tylko przyczyniasz się do zmniejszenia ilości spalin na drogach, ale również oszczędzasz. Najnowsza linia Fabii Combi z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kogo przerażają wciąż rosnące ceny paliw, gdyż na przebyte sto kilometrów drogi wystarczy zaledwie 3,4 litra oleju napędowego. Osiągi te możliwe są dzięki silnikowi o mocy 75 KM napędzającego Skodę, a także wykorzystaniu szeregu innowacji i nowoczesnych rozwiązań.

Oszczędność energii gwarantuje rewelacyjny system Start Stop. Koniec ze zbędnym marnotrawieniem paliwa na postojach, ponieważ Skoda Greenline zadba o to, by silnik automatycznie wyłączał się, gdy czekamy na zielone światło i ponownie uruchamiał w chwili wciśnięcia sprzęgła. Dzięki temu jazda po zatłoczonych miastach pełnych samochodów i zakorkowanych ulic nie jest więcej tak dużym marnotrawieniem cennego dziś paliwa.

Kolejnym rozwiązaniem umilającym Twoją podróż jest specjalnie zaprojektowany asystent zmiany biegów. Ten z pozoru niewielki element ma jednak kolosalne znaczenie, zwłaszcza w przypadku jeszcze niedoświadczonych kierowców próbujących swoich sił na drogach. Asystent pomaga wykrywać moment w którym należy zwiększyć bieg, by optymalnie wykorzystać możliwości tego niesamowicie ekologicznego auta.

Skoda Fabia Combi Greenline zaskakuje także podczas hamowania. Rewelacyjny system odzyskiwania energii pozwala ładować samochodowy akumulator dzięki energii uzyskanej z hamowania zamieniając ją na energię elektryczną. Jest to zdecydowanie najbardziej ekologiczne auto wykorzystujące wszystkie zdobycze technologiczne, by polepszyć jakość spędzania czasu w aucie, jak również przyczynić się do obniżenia zawartości spalin w atmosferze. Fabia Greenline wytwarza zaledwie 109 gram dwutlenku węgla na sto kilometrów, a także wyposażona jest trzycylindrowego turbodiesela o pojemność 1199 ccm.