niedziela, 24/9/2023 | 8:17 CEST
You are here:  / Transport i Motoryzacja / Skoda Fabia Combi RS

Skoda Fabia Combi RS

post by related

related post

Czy niewielkie autko w rzeczywistości może okazać się prawdziwą bestią? Postanowiliśmy to sprawdzić i do naszego najmniejszego modelu Skody zdecydowaliśmy się zamontować czterocylindrowy silnik benzynowy TSI 1.4 o mocy 180 KM. W połączeniu z niewielkimi gabarytami Fabii tworzy to wybuchową mieszankę osiągającą nawet 226 km/h i rozpędzającą się od zera do stu km/h w zaledwie 7,3 sekundy.

Jeżeli poszukujesz niewielkiego auta ze sportową duszą Skoda Fabia Combi RS jest dla Ciebie rozwiązaniem idealnym. To model jedyny w swoim rodzaju oferujący nie tylko sporą dawkę adrenaliny, ale również wyjątkowe przeżycia rodem z rajdowych samochodów. Wrażenia te dodatkowe pogłębione są przez zainstalowanie kubełkowych foteli pokrytych perforowaną skórą. Wszystkie modyfikacje mają na celu przedstawić całkowicie inne oblicze niepozornej Fabii, która od dziś wcale nie musi kojarzyć się wyłącznie z niewielkim autem rodzinnym.

Aby zapewnić Tobie bezpieczeństwo, Combi RS wyposażone zostało w systemy ułatwiające jazdę na drodze. Użyteczność XDS sprawdza się wtedy, gdy z powodu nadmiernej prędkości koła zaczynają tracić przyczepność. Jego uruchomienie sprawia, że automatycznie zaczynają przyhamowywać, dzięki czemu do minimum ograniczone zostaje niebezpieczeństwa wypadku. Ta szalona Fabia zawiera w sobie również czujniki układu ESP zmniejszające podsterowność i sprawiające, że auto podczas pokonywania zakrętów jest o wiele spokojniejsze.

Korzystając z pomocy techniki Skoda Fabia Combi RS na zakrętach zachowuje się doskonale nie dając najmniejszych szans na utratę kontroli. Benzynowy silnik z kompresorem i turbosprężarką R4 o pojemności 1390 cm3 posiada maksymalny moment obrotowy w granicach 250 / 2000 – 4500. Dodatkowe wrażenia i poczucie tego, że masz do czynienia z prawdziwym autem sportowym daje siedmiobiegowa, automatyczna skrzynia DSG dzięki której błyskawicznie będziesz mógł decydować o zmianie prędkości i przyspieszeniu. Automatyzm pozwoli skupić Ci się na drodze nie martwiąc o problemy związane z nieustanną zmianą biegów.