niedziela, 24/9/2023 | 7:22 CEST
You are here:  / Transport i Motoryzacja / Skoda Fabia

Skoda Fabia

post by related

related post

Skoda Fabia

Czeska Skoda jest jedną z najpopularniejszych marek samochodowych na świecie. Aktualnie firma ta jest częścią potężnego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen. Oferta sprzedażowa Skody jest niezwykle bogata i z każdym rokiem powiększa się o kolejne modele aut. Jednym z najbardziej popularnych pojazdów sygnowanych tą marką jest Fabia.

Świat ujrzał ją po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie na jesieni 1999 roku. W następnym roku firma poszerzyła swoją ofertę o wersję kombi tego pojazdu, a później również o wersję sedan. Do tej pory auto produkowane jest w wielu różnych postaciach. Oczywiście, można je kupić również w Polsce, gdzie cieszy się całkiem sporą popularnością.
Skoda Fabia jest następczynią Skody Felicji, która z kolei była wyprodukowana w nawiązaniu do Skody Favorit. Fabia posiada płytę podłogową VW A04, podobnie jak inne modele wytwarzane przez Volksvagena, takie jak: SEAT Ibiza, SEAT Cordoba czy VW Polo. Już od samego początku klienci mogli wybierać pomiędzy trzema rodzajami wyposażenia tej maszyny: Classic, Elegance oraz Comfort. W 2001 roku na rynku pojawiła się również dość skromnie wyposażona wersja Junior, która docelowo przeznaczona była dla nabywców z nieco skromniejszymi możliwościami finansowymi.

W 2004 roku dokonano face liftingu wszystkich podstawowych modeli Skody Fabii. Zmieniono wówczas, między innymi: przedni zderzak, atrapy wlotu powietrza, kołpaki kół, obręcze, a także klosze tylnych świateł. Zmianie uległo również nazewnictwo – wersja Comfort przemianowana została na Ambiente. W tym samym roku wprowadzono także model z nowym wyposażeniem, który nazwano Easy. Najważniejsze cechy Skody Fabii nie zostały jednak zmodyfikowane, co sprawiło, że auto zachowało swój dawny styl i charakter.
Nieprzypadkowo omawiany model cieszy się tak dużą popularnością. Jest to samochód naprawdę wartościowy w swojej kategorii cenowej. Oczywiście, Skoda dalej inwestuje w modernizację i produkcję kolejnych wersji Fabii, a wynika to ze sporego zainteresowania tym pojazdem wśród klientów.