niedziela, 24/9/2023 | 9:32 CEST
You are here:  / Transport i Motoryzacja / Warsztat samochodowy – Tarnów

Warsztat samochodowy – Tarnów

post by related

related post

Jak otworzyć warsztat samochodowy – odpowiedni lokal

Aby otworzyć warsztat samochodowy nie potrzebujemy żadnego specjalnego zezwolenia oraz uprawnień. Wystarczy nam odpowiedni sprzęt, lokal oraz po prostu umiejętności. Pozytywną decyzję musi wydać jedynie Powiatowy Inspektorat Sanitarny.
Poszukiwania lokalu mogą być trudne. Oczywiście warsztat możemy otworzyć nawet w przydomowym garażu, lepiej jednak zainwestować w wynajem większego obiektu. Urządzenie nowego lokalu to zwykle koszy kilkunastu tysięcy złotych.
Istotną kwestią jest tu również odpowiednia lokalizacja. Warsztat samochodowy otworzony przy ruchliwej ulicy z wieloma miejscami parkingowymi jest w zasadzie skazany na sukces. Minimalna powierzchnia to około 100m2, dlatego, że muszą się w nim zmieścić przynajmniej dwa stanowiska z kanałami bądź podnośnikami, magazyn oraz niewielkie biuro. Zadbać trzeba o wentylację, odpowiednie oświetlenie oraz maty antypoślizgowe. Największym wydatkiem są bez wątpienia komputery służące do diagnostyk. Oprogramowanie jest bardzo drogie (ok. 3000 zł). Tym bardzie, że każda marka wymaga osobnego.